INFOLINIA

 Artur MarekPrezes firmy Artur Marek nie lubi siedzieć za biurkiem. Ceni sobie bardzo bezpośrednie kontakty z klientami, w sposób szczególny spotkania i konsultacje na placach budowy.
Dzięki wczesnym konsultacjom na etapie poprzedzającym wykonanie instalacji można uniknąć wielu kosztownych błędów. Duże doświadczenie w branży i bliskie kontakty z producentami urządzeń pozwalają nam na wykonywanie profesjonalnych projektów technologicznych.

Rady i opinie - zapraszamy do dyskusji.. Kontakt Arur Marek

Inż. Krzysztof PaterKierownik działu urządzen pralniczych - inż. Krzysztof Pater - chętnie udzieli Państwu wszystkich niezbędnych informacji dotyczących maszyn pralniczych.


Maszyny pralnicze - nasze kryteria

Kontakt Krzysztof Pater

Sewrwis urządzeń gastronomicznych

Montowane przez nas maszyny pralnicze nie psują się niestety tak często, żeby zapewnić ciągłość pracy serwisowi technicznemnu. Chętnie podejmiemy się konserwacji i napraw urządzeń gastronomicznych , w tej dziedzinie mamy również ogromne doświadczenie.

Akcesoria pralnicze

Nomeksowe pasy do magli

Producenci magli  korzystają w maglach pasowych swojej produkcji z pasów prasujących o określonej szerokości wspólnej dla większości modeli. Długość pasów zależy od modelu urządzenia, szerokości walca itp. Posiadamy w magazynie pasy o szerokościach używanych przez wszystkich popularnych producentów. Dzięki temu, iż posiadamy specjalistyczne maszyny szwalnicze, jesteśmy w stanie bardzo szybko zareagować na pilne zamówienia naszych klientów.

szycie pasw do magli delta-tech

Wosk granulowany Karagami

WOSK DO MAGLI

TYP KARAGAMI

Wosk przeznaczony do magli bez szczególnych wymagań dotyczących temperatury. Składa się z naturalnych składników pochodzenia roślinnego. Kształt małych perełek.

Wosk zalecany dla wszystkich magli z podgrzewem parowym osiągających maksymalną temperaturę 175ºC.

Nie odpowiedni dla magli o elastycznych nieckach.

alt

Wosk granulowany CR.NT

WOSK DO MAGLI

TYP CR.NT

Wolno rozpuszczający się wosk składający się z wybranych naturalnych składników roślinnych. Zwielokrotnione rozpuszczanie się i procedury filtracji zapewniają wyjątkowo wysoki stopień czystości. Niewielkie płatki wosku gwarantują równomierne rozmieszczenie i rozpuszczanie się wosku.

Wosk zalecany dla wszystkich magli parowych osiągających temperaturę do 180ºC.

Nie odpowiedni dla magli o elastycznych nieckach.

alt

Wosk Granulowany CR.HT

WOSK DO MAGLI

TYP CR.HT

Jakość Pemium, mieszanka wosku najwyższej jakości i wosku antystatycznego

Kompozycja wosku została zoptymalizowana około jednego roku temu i jej celem było zwiększenie zdolności produktu. Doskonale nadaje się do zaawansowanych elastycznych niecek oraz do magli o podgrzewie gazowym i olejowym, które osiągają temperaturę do 250ºC.

Wosk przeznaczony dla pralni posiadających zróżnicowane generacje magli.

Wosk typu CR.HT występuje w kształcie niewielkich płatków. Doświadczenie pokazuje, że taki kształt wosku zapewnia lepszą i rónomierną dystrybucję materiału oraz miarowe rozpuszczanie się wosku w niecce.

alt

Zalecenia podczas woskowania i czyszczenia magli

Zestaw do woskowania i czyszczenia składa się z:

A.     1 jednostki wosku w 25 kg / worek lub 5kg/pojemnik,

B.     2 jednostek materiału do wprowadzania wosku  (TEC NXCR LA180): jeden dla pacy wosku w NOMEX ® oraz jeden dla pacy Cleanpaste w NOMEX ®, 180cm

C.    1 jednostki substancji typu Bed Blue Cleaner B.B.C. z 155cm,

D.     1 jednostki pasty czyszczącej (bez dodatków PER) "Cleanpaste", patrz strona 7

 

1.      Działania Wieczorne:
Pod koniec pracy, gdy urządzenie jeszcze jest gorące, powinna być stosowana Cleanpaste poprzez umieszczenie niewielkiej ilości Cleanpaste wewnątrz kieszeni silikonowych materiału następnie należy przepuścić materiał przez magiel na całej szerokości (materiał powinien być wprowadzany tak aby strona kieszeni silikonowych była w kontakcie z wyściółką wałka). Niewielka ilość Cleanpaste wystarczy, jeśli mata czyszcząca jest nadal nasycona, nie ma potrzeby, aby dodać więcej Cleanpaste. Po tej operacji magiel może być wyłączony.
Nadwyżka Cleanpaste rozpuszcza się w nocy, często osadza się na dnie magla.

2.      Działanie Poranne

a.       Podgrzać magiel

b.      Na najniższej prędkości, umieścić  w maglu serię materiałów bardzo wilgotnych, aby usunąć pozostałości, aż do momentu w którym brud przestanie się osadzać na wilgotnych materiałach

c.       Gdy urządzenie osiąga temperaturę pracy, należy użyć Bed Blue Cleaner (BBC) w celu ostatniego usunięcia brudu i następnie wypolerować

d.      Zastosuj natychmiast materiał do wprowadzania wosku z niewielką jego ilością w kieszeniach silikonowych(kieszenie silikonowe materiału mają być w kontakcie z wyściółką).

W ciągu dnia używać mat woskujących w pewnych odstępach czasu, które zależą od:

·        Ilość ubrań na dany magiel,

·        rodzaju ubrań,

·        temperatury,

·        wilgotność

·        pozostałych PH.

Nie jest konieczne, aby wpuszczać zawsze nowy wosk do mat, kiedy są one nasycone. Zazwyczaj mata woskująca może być stosowana raz lub dwa razy bez dalszego dodawania.


Zasady:

Użyj najmniejszą porcję wosku jaka jest możliwa, tak aby była wystarczająca. Wosk dla nowych filcowych wyściółek, powinien być używany częściej w pierwszych dniach.


Uwagi

Należy podkreślić, że stosowanie zbyt dużej ilości lub złego środka chemicznego nie poprawia procesu prasowania.
Powyższa instrukcja jest zalecana na podstawie praktycznych doświadczeń.
Każda maszyna musi być rozpatrywana w kontekście różnych punktów widzenia. W konsekwencji zmiany są możliwe.


Stopka