INFOLINIA

 Artur MarekPrezes firmy Artur Marek nie lubi siedzieć za biurkiem. Ceni sobie bardzo bezpośrednie kontakty z klientami, w sposób szczególny spotkania i konsultacje na placach budowy.
Dzięki wczesnym konsultacjom na etapie poprzedzającym wykonanie instalacji można uniknąć wielu kosztownych błędów. Duże doświadczenie w branży i bliskie kontakty z producentami urządzeń pozwalają nam na wykonywanie profesjonalnych projektów technologicznych.

Rady i opinie - zapraszamy do dyskusji.. Kontakt Arur Marek

Inż. Krzysztof PaterKierownik działu urządzen pralniczych - inż. Krzysztof Pater - chętnie udzieli Państwu wszystkich niezbędnych informacji dotyczących maszyn pralniczych.


Maszyny pralnicze - nasze kryteria

Kontakt Krzysztof Pater

Sewrwis urządzeń gastronomicznych

Montowane przez nas maszyny pralnicze nie psują się niestety tak często, żeby zapewnić ciągłość pracy serwisowi technicznemnu. Chętnie podejmiemy się konserwacji i napraw urządzeń gastronomicznych , w tej dziedzinie mamy również ogromne doświadczenie.

Które pralnico-wirówki są najbardziej energooszczędne ?

Ktoś kiedyś, mając na myśli bardzo poważne sprawy i zapewne w innych czasach powiedział, że „papier wszystko przyjmie” Okazuje się, iż przyjmuje do dzisiaj i będzie przyjmował nadal, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto ma interes, by manipulować innymi ludźmi.

Nie jesteśmy fachowcami we wszystkich dziedzinach, często zakupu urządzeń do pralni dokonują osoby zupełnie nie związane z branżą pralniczą, Dyrektorzy Hoteli, Kierownicy Domów Pomocy Społecznej, Zakonnicy, Siostry Zakonne itd. Osoby, dla których pralnia jest tylko jednym z działów kierowanych przez nich obiektów, i to niekoniecznie najważniejszym.

To głównie do nich kierowane są manipulowane informacje na temat parametrów proponowanych urządzeń, najczęściej dotyczy to zużycia energii czyli tzw. energochłonności. Z przykrością stwierdzam, iż od takich praktyk nie są wolni producenci znanych marek pralniczych. Podpierając się szanowanym znakiem towarowym łatwiej uwiarygodnić fałsz.

Gdy słyszy się fantastyczne dane od przedstawiciela takiej firmy, nadzwyczajne parametry urządzenia można sobie tłumaczyć np. znaczną przewagą technologiczną nad konkurencją jaką osiąga duży koncern dzięki badaniom naukowym. Oczywiście skłonności do manipulowania danymi nie są wyłączną domeną popularnych marek znanych z rynku AGD.

Kłamstwo rodzi kłamstwo. Praktycznie niemożliwe jest zweryfikowanie informacji podawanych przez producentów przed dostawą maszyn. Stąd poczucie bezkarności głosicieli fantastycznych rozwiązań. Barierą nie są tu nawet prawa fizyki, kto bowiem przelicza ile wody i do jakiej temperatury może podgrzać podawana w folderach ilość energii elektrycznej. Jeśli jeden producent poda nieprawdziwe dane chcąc uzyskać przewagę, inni często robią to samo. Łatwiej bowiem w katalogu zamienić zużycie wody z 17 litów na 7 litrów, niż tłumaczyć klientom skąd biorą się dane wartości.

Dostępne na naszym rynku pralnico-wirówki tak jak i inne artykuły podlegają pełnej segmentacji. Mamy tu urządzenia lepsze i gorsze, trwałe i nietrwałe a nawet takie, które zawodowi pralnicy nazywają „trądem”.

Posłużę się przykładem powszechnie znanego przypadku. Niech nim będzie damska torebka.

Mamy dwie na pozór identyczne torebki, jedna wykonana ze skóry, druga ze skóry ekologicznej. Nie można udowodnić, iż w którejś można przenieść więcej rzeczy skoro mają taką samą objętość. Różnice pojawią się podczas użytkowana, jedna torebka dłużej będzie wyglądała jak nowa, druga zacznie się przecierać i pękać, a od pięknych początkowo błyszczących klamerek zacznie odchodzić lśniąca powłoka.

Nowoczesne pralnico-wirówki nie różnią się w istotny sposób między sobą ilością zużywanej wody ani energochłonnością. Jeśli wyposażone są w programowalne sterowniki, to prawie każdy parametr pracy urządzenia jest nastawialny. Można oczywiście zaprogramować dowolnie małe ilości wody na każdy etap prania. Będzie to jednak przypominało politykę oszczędności praktykowaną w dawnej armii czerwonej, „melduję towarzyszu dowódco, że zgodnie z rozkazem  prawie oduczyłem konia jeść, ale kontrrewolucyjna swołocz zdechła”

Ilość zużywanej wody i tym samym energii zależy tylko od zastosowanej technologii. Na każdy etap cyklu prania musi przypadać określona ilość wody. Niektóre czynniki procesu technologicznego mogą podlegać zmianie. Ograniczając wartość jednego, trzeba zwiększyć wartość innego. Tutaj nie ma cudów. Oszczędności szuka się poza maszyną, można odzyskiwać wodę, można także energię. Wiąże się to jednak z dodatkowymi nakładami inwestycyjnymi.

Współczesne pralnico-wirówki, różnią się rozwiązaniami konstrukcyjnymi, zastosowanymi materiałami, jakością podzespołów. Tak jak w innych branżach każda grupa maszyn może mieć swoich odbiorców. Jeśli ktoś uruchamia urządzenie trzy razy w tygodniu, nie musi inwestować w urządzenia o wysokiej trwałości. Z drugiej jednak strony nieporozumieniem jest wymaganie od najtańszego na rynku urządzenia cech maszyny z górnej pralniczej półki.

Wybierając pralnico-wirówki po pierwsze trzeba określić ich zastosowanie i planowane obciążenie. Następnie sięgnąć do doświadczeń eksploatacyjnych użytkowników maszyn pralniczych poszczególnych marek.

Stopka