INFOLINIA

 Artur MarekPrezes firmy Artur Marek nie lubi siedzieć za biurkiem. Ceni sobie bardzo bezpośrednie kontakty z klientami, w sposób szczególny spotkania i konsultacje na placach budowy.
Dzięki wczesnym konsultacjom na etapie poprzedzającym wykonanie instalacji można uniknąć wielu kosztownych błędów. Duże doświadczenie w branży i bliskie kontakty z producentami urządzeń pozwalają nam na wykonywanie profesjonalnych projektów technologicznych.

Rady i opinie - zapraszamy do dyskusji.. Kontakt Arur Marek

Inż. Krzysztof PaterKierownik działu urządzen pralniczych - inż. Krzysztof Pater - chętnie udzieli Państwu wszystkich niezbędnych informacji dotyczących maszyn pralniczych.


Maszyny pralnicze - nasze kryteria

Kontakt Krzysztof Pater

Sewrwis urządzeń gastronomicznych

Montowane przez nas maszyny pralnicze nie psują się niestety tak często, żeby zapewnić ciągłość pracy serwisowi technicznemnu. Chętnie podejmiemy się konserwacji i napraw urządzeń gastronomicznych , w tej dziedzinie mamy również ogromne doświadczenie.

Pralko-suszarki - plusy i minusy

Od niedawna pojawiły się na rynku profesjonalnym pralnico-suszarki, urządzenia znane dotąd z rynku AGD. Czy warto zainteresować się takim rozwiązaniem ? Do jakiej grupy klientów  produkt jest adresowany ? Jaki jest cel połączenia w jednym urządzeniu procesu prania i suszenia ?

Wydaje się, iż trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie. Naturalnie nasuwające się argumenty na minus:

  1. Pralnico-wirówki są urządzeniami znacznie droższymi od suszarek o danym załadunku. W jakim celu więc wykonywać pracę urządzenia istotnie tańszego urządzeniem droższym ?
  1. Pralnico-wirówki i suszarki maja zupełnie inne moduły załadunku,  pralnico-wirówka 1:10, suszarka najczęściej 1:25. Oznacza to, iż chcąc, jak Państwo zakładacie przeprowadzić bez „przekładania” cykl prania i suszenia, maszynę o nominale 26 kg można załadować co najwyżej 10-12 kg wsadu. Jaki jest sens kupowania drogiego urządzenia np. 26 kg skoro można go załadować mniej niż połową załadunku nominalnego ? Istnieją znacznie tańsze i efektywniejsze sposoby ograniczające ilość czynności załadowczo-wyładowczych lub oszczędzających miejsce w pralni.
  1. Urządzenia przemysłowe są maszynami specjalizowanymi. Oznacza to taką konstrukcję, dobór materiałów aby maszyna jak najlepiej spełniała daną funkcję.  W pralnico-suszarce zarówno pralka jak i suszarka nie będą charakteryzowały się taka sprawnością jak urządzenia specjalistyczne nie wspominając o awaryjności. W przypadku awarii pralki lub suszarki wyłączony z pracy jest cały blok.

Argumentu przemawiające na rzecz zastosowania pralko-suszarki:

  1. Brak konieczności przekładania bielizny z pralnico-wirówki do suszarki.

Wydaje się, iż proponowane urządzenie jest  raczej ciekawostką niż realną propozycją dla branży pralniczej.

Stopka